Ziyaretçiler İçin Enfeksiyon Kontrolü Önlemleri

Özel Medisun Çayyolu Hastanesi olarak, hasta güvenliği bizim önceliğimizdir.

Enfeksiyonlar hastanede yatan hastalar için özellikle ciddi olabilir. Aşağıdaki ipuçlarını izleyerek bu enfeksiyonların önlenmesinde sizlerde önemli bir rol oynayabilirsiniz:

  • Ateş, öksürük veya ishal gibi şikâyetleriniz var ise; lütfen bu şikâyetleriniz geçene kadar hastanızı ziyaret etmeyiniz.
  • Hasta tuvaletlerini kullanmayınız.
  • Ziyaretiniz esnasında hasta yatağına oturmayınız.
  • 12 yaşından küçük çocukları ziyaret için getirmeyiniz.
  • Diğer hastaları ziyaret etmeyiniz.
  • Ziyaret sürenizi kısa tutunuz.
  • Hasta odasına aynı anda en fazla 2 kişi giriniz.

 

EL YIKAMA

Temiz eller mikropların yayılmasını önlemede önemlidir. Özellikle hasta odasına girmeden ve çıkmadan önce, yemek yemeden, bir şey içmeden önce ve sonra; hapşırdıktan, öksürdükten sonra, tuvaletten önce ve sonra su sabun kullanarak ellerinizi iyice yıkayınız. El hijyeni için hastanemizin belirli alanlarında bulunan alkol bazlı el antiseptiklerini de kullanabilirsiniz.

 

SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI

Grip gibi solunum yolu enfeksiyonları kolayca yayılır. Öksürürken veya hapşırdığınızda, ağzınızı ve / veya burnunuzu kapamak için tek kullanımlık mendil kullanmak önemlidir. Bu amaçla kullandığınız mendili hemen atın ve ellerinizi temizleyin. Mümkünse, öksürüğünüzü engellemek için dirseğinizi kullanmayı deneyin. Öksürür veya hapşırırsanız ellerinizi derhal yıkamalısınız; elleriniz mikropları yüzeylere ya da dokunabileceğiniz insanlara yayabilir.

 

İZOLASYON ODALARI

Bazen hastalar ekstra enfeksiyon kontrol önlemlerine ihtiyaç duyarlar. Hasta odasının kapısında veya yatak başında bir işaret görürseniz, lütfen odaya girmeden veya hastaya yaklaşmadan önce hemşirelerden bilgi alınız. Hastanızın yanına girerken maske takmanız, eldiven ve / veya önlük giymeniz gerekebilir.

Hastalarımız için güvenli bir ortam oluşturmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Sorularınız varsa, lütfen sağlık ekibinin herhangi bir üyesiyle görüşün.

Geçmiş olsun dileklerimizle…